بخوان.....

جایی برای کسانی که کتاب خوب می خوانند!

بخوان.....

جایی برای کسانی که کتاب خوب می خوانند!

۴ مطلب در شهریور ۱۳۹۲ ثبت شده است

بسم الله

# شهید فرهنگ (آوینی در آینه خاطرات)

تهیه و تنظیم: دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تعداد صفحه: 175 صفحه

قیمت: 4200 تومان / چاپ اول
«شد سردبیر ماهنامه سوره. یک بار که برای دیدنش به اتاقش رفتیم، در را باز کرد و گفت: «به اتاق ته دبیر خوش آمدید!» توانایی قلم او که مرهون اندیشه شکل یافته ی او بود، در این ماهنامه رخ نمود و آن حس احترامی که گفتم، بی مانع در من اوج می گرفت و بالا می رفت. چندی بعد مسئول تصویب فیلم نامه های حوزه هنری شد و یک بار گفت: یه چهار مسئولیت دارم. ولی دریافتی ام همان پانزده هزار تومان ماهیانه است.»
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۲ ، ۱۶:۲۰
مهدی الف

بسم الله

# نشت نشاء (جستاری در پدیده ی فرار مغزها)

نویسنده: رضا امیرخانی

تعداد صفحه: 102 صفحه

قیمت: 1400 تومان / چاپ هفدهم

انتشارات قدیانی
«امروز پر بسامدترین عبارتی که لغت نخبگان را در بردارد، همانا عبارت مهاجرت نخبه گان است. دقیقا ماننده ی مغز در فرار مغزها. و انگار اصلا مغزی که مهاجرت نکند، نه مغز است و نه نخبه!
و البته عبارت نشت نشاء دقیقا به همین دلیل جعل می شود.»

کتابی خوبی که خوندنش برای دانشجویان و اساتید شاخه های مختلف فایده دارد. هر چند خیلی خلاصه است _و در اصل مقاله بلند است_ و در آن به درس های دانشگاهی و درس خواندن هم خیلی پرداخته می شود (که اتفاقا خیلی هم خوب است) ولی همه چیز اش منفعت است!
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ شهریور ۹۲ ، ۱۰:۳۱
مهدی الف

بسم الله

# دموکراسی یا دموقراضه

نویسنده: سید مهدی شجاعی

تعداد صفحه: 192 صفحه

قیمت: 8000 تومان / چاپ دوم

نشر نیستان«این نظر کاملا شخصی است

به نظر من نویسنده تا سال نوشتن کتاب (که چند سالی _بخاطر توقیف_ با چاپ آن فاصله داشت) و حالا اختلاف «دیدگاه»ی که با دولت وقت داشته _از قضا خیلی عمیق و دردناک بوده!_ سعی در تالیف رمانی کرده و تحت این رمان تمام آن ها را نه تنها به نقد کشیده بلکه بسیاری جاها دست به تمسخر زده. هر چند رمان نسبتا قوی در آمده ولی....

 

حالا اگه نگرانید دیدگاه تان نسبت به نویسنده: «سقای آب و ادب» ، «از دیار حبیب» ، «طوفانی دیگر در راه است» و... عوض می شود این کتاب را نخوانید!
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۴ شهریور ۹۲ ، ۱۰:۰۹
مهدی الف

بسم الله

# رهایی از تکبر پنهان

نویسنده: حجت الاسلام علیرضا پناهیان

تعداد صفحه: 205 صفحه قطع شومیز

قیمت: 4800 تومان / چاپ دوم

موسسه بیان معنوی
«یکی از نکات عجیب و قابل توجه این است که هرگاه تکبر نسبت به ولی خدا در دل کسی به وجود بیاید، «تنفر» هم به دنبال آن خواهد بود. تنفر بی دلیل و شدیدی که به سادگی کار را به دشمنی نیز می رساند. یعنی بدون اینکه ولی خدا ذره ای جفا به متکبرین کرده باشد، با موجی از نفرت در آان مواجه می شوند.»
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۷ شهریور ۹۲ ، ۰۹:۵۵
مهدی الف