بخوان.....

جایی برای کسانی که کتاب خوب می خوانند!

بخوان.....

جایی برای کسانی که کتاب خوب می خوانند!

۴ مطلب در تیر ۱۳۹۲ ثبت شده است

بسم الله

# هزار و سیصد و سمنان (سفر رهبر انقلاب به سمنان)

به همت: محسن و محمد رضا حدادی - سید علی موسوی

تعداد صفحه: 192 صفحه + تصاویر

قیمت: 2500 تومان / چاپ اول

موسسه میراث اهل قلم (کتاب دانشجویی)کتاب سعی داشته که روایت متفاوتی از سفرهای رهبری رائه کند ولی به نظرم به دو دلیل موفق نشده:
1- استفاده زیاد و مکرر از متن بیانات که باعث می شود که حوصله ی خواننده که برای خواندن حواشی و داستان سفر کتاب را دست گرفته.
2- نبودن ذهن واحد و یکپارچه بالای کار. (چند نویسنده) البته سعی کرده این را مشکل را به صورت روایت های چندجانبه از داستان نشان دهد.
۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۷ تیر ۹۲ ، ۱۴:۰۷
مهدی الف

بسم الله

# سفرت بخیر اما... (سفر رهبر انقلاب به زنجان)

نویسنده: محدرضا بایرامی

تعداد صفحه: 224 صفحه

قیمت: 2200 تومان / چاپ دوم

انتشارات قدیانیموتور رکس کهنه ای را سوار شده بودکه دو پرچم مثلثی سرخ، به توپی چرخ جلوی آن بسته شده بود. ظاهرا موتور خراب شده بود، و الا دلیلی نداشت که پیر مرد عرق ریزان، رکاب بزند. تا آنجایی که میدانستم، موتور رکس سال ها بود که از دور خارج شده بود. بعد از انقلاب، تازه آن را ندیده بودم. پیش تر هم موتور رو به راه و گران قیمتی محسوب نمی شد و حالا پیرمرد با این موتور از دور خارج شده، می رفت به سوی ورزشگاه کارگران و مطمئن بودم که وسیله بهتری ندارد و لابد پای پیاده روی هم نداشت. او که بود؟

شاید یکی از همان های که دوستان فیلمش را گرفته بودند ودر جواب از رهبر چه می خواهید، می گفتند:

-کاری کند که فقری باقی نماند.

–کاری کند که بیکاری از بین برود.

و شاید هم متواضعانه میگفت: «ما از رهبر چیزی نمی خواهیم وجود او خودش برکت می آورد.»

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ تیر ۹۲ ، ۱۳:۰۹
مهدی الف

بسم الله

# در مینودر (سفر رهبر انقلاب به قزوین)

نویسنده: محمدرضا بایرامی

تعداد صفحه: 208 صفحه

قیمت: 2000 تومان / چاپ دوم

انتشارات قدیانیمحمد رضا بایرامی نویسنده خوبی است و کتاب های قوی ای هم دارد. ولی همان طور که خودش در مقدمه ی کتاب می گوید خیلی، وقت و انگیزه برای این کتاب و بعدی (سفرت بخیر اما...) نداشته ولی بازهم کتاب بدی نشده اند. مخصوصا که خیلی زیرکانه جاهایی از  کتاب نویسنده از داستان و روایت اصلی جدا می شود و گریزی می زند به داستانی شخصی و دوباره بر می گردد بدون اینکه خط داستان پاره شود.

...........

بعد از آقا از برادرهای ایشان میپرسند و اینکه کجا شهید شده اند وباز مادر توضیح میدهد و من احساس میکنم این توضیح داد های به ظاهر ساده؛ چه نقش آرام بخش و خاطره انگیزی می تواند برای خانواده ی شهداایجاد کند.

شاید سالیان سال،این دیدار کوتاه واین گفتگو ها ، بتواند ذهن مادر را مشفول کند. بی شک رهبر زبان مردم را به خوبی میفهمند و اینکه با هر کسی ، از چه سخن بگویند...

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۳ تیر ۹۲ ، ۱۲:۵۶
مهدی الف

بسم الله

# حافظ هفت (سفر رهبر انقلاب به فارس)

نویسنده: اکبر صحرایی

تعداد صفحه: 456 صفحه

قیمت: 7900 تومان / چاپ اول

انتشارات سوره مهر...و بعد از استیضاح و عزل رئیس جمهور بنی صدر پرسیده وگاه هم پرسش ها تند و جاهایی بی ربط می شود.

بین جمعیت ضبط صوتی دست به دست میشود و می رسد به جوانی موفر، باکت و پیراهن چهارخانه و صورتی که ته ریش مختصری دارد. جوان خودرا می رساند به تریبون و ضبط را می گذارد سمت راست تو. دستش را فشار می دهد روی دکمه ی play، ضبط روشن می شود و تق تق صدا میکند; مثل حالت پایان نوار! جوان هنوز دور نشده، بلند گو شروع میکند به سوت کشیدن. می گویی:«آقا این بلند گو را تنظیم کنید.»

برای رفع نقص صدا، خود را به سمت چپ میکشانی و از پشت تریبون کمی عقب می آیی و به صحبت ادامه می دهی...

آنی جلوی چشم متحیر مردم نماز گزار، صدای انفجار از روی تریبون بلند می شود و تو، که هنگام سخنرانی رو به حمعیت و پشت به قبله ایستاده ای، با یک چرخش چهل و پنج درجه ای به سمت چپ امام جماعت مسجد می افتی. حرفت قطع میشود وضبط صوت، مثل یک کتاب ، دو تکه میشود و روی زمین می افتی. روی جداره داخلی ضبط شکسته با ماژیک قرمز نوشته شده است: «عیدی گروه فرقان به جمهوری اسلامی»

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۶ تیر ۹۲ ، ۱۲:۵۶
مهدی الف